Grudzień, czas oczekiwania na święta i czas prezentów. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam kupować i dawać prezenty, pod jednym warunkiem – że dużo wcześniej zacznę o nich myśleć. Nie lubię nerwowego szukania prezentów wśród tłumów ludzi w centrach handlowych. W tym roku (chyba bardziej ze względów finansowych niż ideologicznych) umówiliśmy się, że prezenty otrzymają tylko przedstawiciele najmłodszego pokolenia. Dlatego poszukiwania prezentów dla dzieci już dawno za mną, a oto jeden z ich efektów.

Planowałam podarować tę zabawkę Maluchowi na Mikołajki…jednak paczka przyszła, ja nie mogłam się doczekać, żeby ją otworzyć, a Maluch stwierdził, że koniecznie musi się pobawić, więc dostał swój prezent z dużym wyprzedzeniem. Ale dzięki temu mam go już dla Was obfotografowanego i mogę przedstawić mój pomysł na prezent Mikołajkowy – Drewniany Sorter Bębenek firmy Janod.

Pierwsze wrażenie

Ze zdjęciami ze sklepów internetowych mam taki problem, że nigdy nie wiem jakiej dokładnej wielkości jest zabawka. Często są one podrasowane przez producenta, żeby wydawało się, że są bardzo duże w stosunku do bawiącego się nimi dziecka. (Warto wtedy spojrzeć na cenę. Jeśli jest podejrzanie niska, to zabawka na pewno jest mniejsza). Tym razem też nie bardzo wiedziałam jakiej dokładnej wielkości jest sorter, ale gdy wreszcie do nas dotarł, to byłam mile zaskoczona. Jego rozmiar jest w sam raz dla małych rączek. A jak otworzyłam pudełko i zobaczyłam tą feerię barw, to zakochałam się bez pamięci. Sorter bębenek jest śliczny.

05_sorter

Cena

Sorter drewniany bębenek kosztował 135,00 zł. To dużo, ale chyba przyzwyczaiłam się już do cen zabawek. A może tak bardzo mi się spodobał. Wierzyłam też, że skoro drewniane i dobrej firmy, to będzie tez dobrej jakości, a za jakość się płaci.

Jakość wykonania

Z tą jakością miałam rację. Firma Janod robi piękne i dobre jakościowo zabawki. Wiadomo, że drewno nie może mieć żadnych nierówności czy zadziorów, musi być pomalowane nietoksycznymi farbami i lakierem. W naszym Sorterze wszystko to mamy. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, nie zawiodłam się i stwierdziłam, że warto było wydać te 135,00 zł.

Dla kogo?

Absolutnie trafiłam w wiek dziecka (co rzadko mi się zdarza). Sorter dla młodszych dzieci byłby tylko ciekawostką, ale dla 20 miesięcznego dziecka jest już super sprawą (myślę, że na 18 m-cy też będzie już ok). Na razie zamiast dopasowywać kształty, Maluch woli sobie klocki ze środka przerzucać, przekładać, przesypywać, ale wierzę, że kilka wspólnych zabaw i pojmie o co chodzi.

Opis

Drewniany sorter firmy Janod przychodzi do nas oczywiście w pudełku. Pudełku, w którym i tak doskonale widać z jaką zabawką mamy do czynienia (to między innymi dlatego Młode od razu zaczęło jojczeć o to, żeby się nią pobawić).

01_sorter 03_sorter

Zabawka firmy Janod jest klasycznym, ale drewnianym sorterem. Składa się z drewnianego pojemnika i drewnianych kolorowych klocków. Drewniany pojemnik to dwie asymetryczne, okrągłe deseczki z otworami w kształcie klocków połączone między sobą tęczowymi drewnianymi szczebelkami.

07_sorter

Jedna z deseczek jest ruchoma i nie przytwierdzona na stałe do sortera, żeby można było wszystkie klocki z niej wysypać. Nie martwcie się jednak, ma ona w sobie magnesy i sorter odwrócony do góry nogami nie otwiera się tak łatwo. Obecność magnesów odkryłam przypadkiem, ale bardzo mi się ona spodobała.

08_sorter 10_sorter

Na każdym z denek sortera znajdują się po trzy otwory. Na jednym są to kółko, gwiazdka i serduszko, na drugim pięciokąt, trójkąt i kwadrat.

12_sorter 13_sorter

Najbardziej chyba podobają mi się jednak te tęczowe, kolorowe szczebelki. Są niezwykle fotogeniczne, dlatego zamieszczam tu mnóstwo kolorowych fotek. Mam nadzieję, że cieszą także Wasze oczy (bo moje mogą oglądać te zdjęcia godzinami).

14_sorter 15_sorter

Na uwagę zasługuje fakt, że sorter jest asymetryczny. Jedno denko jest ustawione pod skosem w stosunku do drugiego. To dodaje jeszcze więcej uroku tej zabawce.

16_sorter

Kolorowe, drewniane klocki są wykonane równie porządnie i dokładnie pomalowane w odpowiednie kolory. Dziurki w denkach, dla ułatwienia mają takie same kolory jak klocki, co też jest fajne.

17_sorter 18_sorter

Taki sorter daje nam dużo możliwości różnych zabaw. Możemy uczyć dziecko kolorów (szczebelki i klocki będą do tego świetne!), możemy wspólnie z dzieckiem liczyć klocki, możemy nazywać kształty kloców i otworów, aż w końcu możemy dopasowywać do nich klocki i ćwiczyć małą motorykę.

Podsumowanie

Nie wiem jak Wam, ale mnie sorter bębenek firmy Janod niezwykle przypadł do gustu. Bardzo się cieszę, że znajduje się w naszym domu. Jest to kwintesencja idealnej zabawki (w moim mniemaniu): nie świeci, nie gra, jest drewniany, jest estetyczny, jest porządnie wykonany i edukacyjny. Czasami warto wydać trochę więcej pieniędzy na taką porządną zabawkę zamiast wydawać groszy na plastikowy badziew.

10_sorter