Jakiś czas temu moją uwagę zwróciły kolorowanki dla dorosłych. Powiedziałam o nich mojej mamie i niewiele myśląc zamówiłyśmy sobie po dwa egzemplarze tych książek.

I tak w naszym posiadaniu znalazły się następujące tytuły:

  • Kolorowy trening antystresowy Dekoracje Vintage (Buchman)
  • Kolorowy trening antystresowy Japońskie Inspiracje (Buchman)
  • Kolorowy trening antystresowy Wzory i wzorki (Buchman)
  • Piękne ogrody, Antystresowe kolorowanki dla dorosłych (Amber)

Wszystkie piękne! Każda ma ponad 100 stron, a na stronach tych przepiękne, przeróżne, bardzo trudne i szczegółowe kolorowanki. Motywy kwiatowe, motywy ze zwierzętami, ornamenty i abstrakcyjne wzorki. Jedne z grubymi konturami, inne z cieniutkimi. Raj do kolorowania. Jestem typem człowieka, który lubi różne artystyczne prace, lubi rysować i tworzyć – dla mnie jest więc to idealne odstresowanie. Czytałam jednak wypowiedzi, że dla niektórych efekt byłby wręcz odwrotny – że takie szczegółowe kolorowanki są dla nich stresujące (Mój mąż nawet jest z tych zestresowanych kolorowaniem!). Warto przed zakupieniem kolorowanek określić się co do typu człowieka. Co by potem nie żałować, że się pieniądze w błoto wyrzuciło. 🙂

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć kolorowanek w środku. Obie z mamą stwierdziłyśmy, że mogłyśmy kupić po jednej takiej kolorowance, bo zanim skończymy jedną, to minął długie lata, a tutaj mamy aż dwie sztuki. Ostatnio nawet moja mama stwierdziła, że te kolorowanki to jednak nie dla niej i jak do nich przychodzę, to ja sobie koloruję.

A ja już zaczęłam kolorować 🙂