Do Liebstera zostałam już kiedyś nominowana na samym moim początku blogowania. Wtedy odpowiedziałam na pytania, ale nie ciągnęłam zabawy dalej. Ostatnio jednak otrzymałam kolejną nominację, tym razem od Pewnej Mamy. Dzisiaj więc odpowiem po raz drugi na 11 pytań i zabawę pociągnę dalej, ale to chyba będzie już ostatni raz 🙂

Zasady zabawy:

 „Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów [Przypis Wyrodnej: nie bierzcie sobie tej mniejszej liczby do serca. Ja nie patrzę czy macie mało czy dużo obserwatorów, a mieć więcej niż ja mam wcale nie jest trudno, także, wiecie: luuuz], wiec daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga,  który Ciebie nominował.”

 1. Czy spełniłaś swoje jakiekolwiek marzenie z dzieciństwa?

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, bo marzeń z dzieciństwa dobrze nie pamiętam. Natomiast wciąż mam nowe i dążę do ich spełnienia. Przypominam sobie z takich prozaicznych, że od gimnazjum chciałam mieć trzy kolczyki w jednym uchu, ale zawsze rodzice byli temu przeciwni. Dopiero jak byłam dorosła, to któregoś dnia poszłam do salonu i zrobiłam sobie dwie dodatkowe dziurki w jednym uchu. Nadal je uwielbiam. I, co ciekawe: na co dzień noszę malutkie kolczyki tylko w tych dziurkach, za to rezygnuję z kolczyków w tych „głównych”.

 2. Najpiękniejsze miejsce w jakim byłaś?

Byłam w kilku pięknych miejscach, ale jeszcze dużo chciałabym zobaczyć. Pokochałam całym sercem Czarnogórę i Chorwację, ale najpiękniejsze miejsce będzie zawsze dla mnie w Polsce, w Tatrach: Dolina Pięciu Stawów. Kocham i uwielbiam! Raz nawet nocowałam w tamtejszym schronisku. A oglądać wschód słońca w górach to jest baaaajka.

3. Jak wyglądałby/wygląda Twój idealny dzień?

Lubię jak wszystko mam poukładane i zaplanowane. Niestety przy Maluchu tak się nie da, bo nawet drzemki nie ma o stałych godzinach. Czuję, że dobrze wykorzystałam dzień jeśli się wyśpię, ale nie wstanę zbyt późno. 7 -8 to idealne godziny. Następnie zdrowe śniadanie, chwila dla siebie przy kawce kiedy dziecko śpi. Następnie długi spacer. Po powrocie kolejna drzemka Malucha, w czasie której kombinuję pyszny i szybki obiad. Po obiadku czekamy aż tata wróci z pracy i są dwie opcje: albo wychodzimy wszyscy razem na kolejny spacer, albo ja idę pobiegać, a chłopaki zostają w domu. Po powrocie szybka kąpiel i zasypianie z książką. Niby nic, ale chciałabym mieć takich dni więcej.

4. Twój must have w szafie?

Wygodne i dobrze wyglądające jeansy, które pasują do wszystkiego.

Casualowa marynarka pasująca zarówno do koszulek jak i koszul 🙂

Czarne getry + kilka tunik.

5. Bez jakiego kosmetyku nie wyjdziesz z domu?

To pytanie można zrozumieć dwojako:

1. Zawsze muszę mieć przy sobie pomadkę ochronną. Zawsze

2. Z domu nie wyjdę bez… uczesania się i umycia zębów. Na co dzień prawie w ogóle się nie maluję. No, chyba że fatalnie się czuję od rana. Wtedy makijażem poprawiam sobie humor.

6. Czy blog to Twoja jedyna pasja?

O zdecydowanie nie. Mam wiele pasji, a blog to najnowsza z nich. Poza pisaniem notek: śpiewam w chórze, biegam, czytam,  maluję, rysuję i robię wszelkiego rodzaju DIY.

7. Twój największy sukces blogowy?

Chyba jeszcze przede mną. Mój blog raczkuje, a ja nie cisnę bardzo na jego promocję póki nie wiem jak mi będzie szło kiedy wrócę do pracy. Na pewno sukcesem jest fakt, że bloga nadal prowadzę, że nie był to słomiany zapał. Drugą fajną sytuacją było polecenie mojego wpisu na stronie głównej Onetu. Z niedowierzaniem śledziłam statystyki w Google Analytics, które mówiły, że jednocześnie moją stronę ogląda 500 użytkowników. Miało to tez swój minus, bo bardzo te statystki zaburzyło :/ Każdym małym sukcesem jest dla mnie kolejny „Lajk” na moim fanpage’u i każdy kolejny komentarz pod wpisem.

8. Największy plus blogowania?

Blogowe spotkania to jest coś ekstra, poznawanie nowych osób, nowych możliwości, innych światopoglądów.

A takim mniejszym, bardziej osobistym plusem jest dla mnie fakt, że dzięki prowadzeniu bloga mogę się „wygadać” na różne tematy, które mnie nurtują nie narzucając się znajomym, których to nie interesuje. Np. nie męczę bezdzietnych tematami o moim synku (właściwie ich unikam),a na blogu mogę pisać co chcę.

9. Największy minus blogowania?

Blog pochłania całe życie. To pełnoetatowa praca. Pisanie notek to jedno, ale żeby blog żył, należy udzielać na spotkaniach blogowych, uaktualniać różne portale społecznościowe – mieć stały kontakt z fanami. Wtedy brakuje czasu na prywatne życie, czy na to, żeby pobawić się z dzieckiem. Widzę to po sobie: takie rozdarcie między światem bloga, a światem prywatnym… to jest niefajne. Miałam nawet niedawno drobny moment załamania i popełniłam wpis dotyczący pułapek blogowania.

10. Twój sposób na chandrę?

Kiedy jest mi na serio źle, to namawiam męża, żeby chociaż na chwilkę gdzieś mnie zabrał. Nie musi być to droga restauracja. Żeby się zresetować wystarczy, że zostawimy Malucha na trochę u dziadków, a sami pójdziemy do McDonald’s.

11. Twoje największe marzenie na ten rok?

Hmm…chyba nie zwariować po powrocie do pracy. Obawiam się, że to będzie zderzenie z rzeczywistością. Marzę o tym, żeby przeszło to gładko, żeby Maluch nie rozpaczał, żeby udało się jakoś zorganizować dla niego posiłki i żeby udało się nam utrzymać karmienie piersią wieczorami i nocą. A poza tym chciałabym, żeby udał się nam coroczny krótki wyjazd nad morze w wakacje.

A teraz czas na moje nominacje. Wiem, wiem to zabawa niemal jak łańcuszek, więc jeśli nie chcecie odpowiadać na pytania, to nie zmuszam i nie obrażę się. A jeśli nie chcecie robić w tego osobnej notki, to wystarczą mi odpowiedzi w komentarzu do tego postu.

Nominuję:

 1. Bietka
 2. Kolorowa Mama
 3. Life I love
 4. Nasze Bąbelkowo
 5. Tupotam
 6. Zielony Koralik
 7. Na przewijaku
 8. Gniewnym okiem
 9. Klub Matek Wkurzonych
 10. Bee Mammy
 11. Podpowieka

 Oto mój zestaw pytań (nie było łatwo wymyślić):

 1.  Jakie miejsce na świecie chciałabyś/chciałbyś zwiedzić/odwiedzić?
 2. Czy oprócz prowadzenia bloga zajmujesz się pracą zawodową? Jak udaje Ci się to pogodzić?
 3. Skąd wziął się Twój pomysł na nazwę bloga?
 4. Czy masz jakieś sprecyzowane plany co do dalszego rozwoju bloga/swoich umiejętności blogowych?
 5. Jak wyobrażasz sobie swoje życie za 5 lat?
 6. Najlepsza kawa to…
 7. Czy jest coś, od czego jesteś uzależniona/y?
 8. Gdybyś nie martwiła/martwił się o dochody to co byś najbardziej chciała/chciał w życiu robić?
 9. Rodzinny dom kojarzy Ci się ze smakiem/zapachem…
 10. Podaj mi jakiś fajny, szybki przepis kulinarny.
 11. Jak to wygląda kiedy piszesz wpis na blogu? Czego potrzebujesz? Gdzie  i jak siedzisz? Co popijasz?:)

Have Fun!

 • Dziekuję:)

 • Ojeju ! Dziękuję bardzo za nominację 🙂 Fajne pytania wymyśliłaś – na pewno będzie mi bardzo przyjemnie na nie odpowiadać 🙂

Close