Nigdy nie przesiadywałam długich godzin na YouTube, nie czekałam na kolejny odcinek, nie klikałam „Subskrybuj”. Aż do momentu, w którym zastygłam na kanapie z poduszką do karmienia na kolanach, Maluchem leżącym na niej i przypiętym to jednej z piersi, z jedynym oknem na świat w postaci komputera lub książki. Wtedy też zaczęłam stopniowo odkrywać fajne kanały na Youtube i się w nie wciągać. Jeśli chcecie wiedzieć co fajnego można obejrzeć oprócz tysiąca śmieciowych filmików na Youtube to jest to post dla Was.

Oto sześć kanałów YouTube, które śledzę i polecam.

 

1. Poszukiwacz

Jeśli chcesz obejrzeć coś śmiesznego, ale krótkiego, a dodatkowo być na czasie z najnowszymi filmikami, to nie ma lepszego kanału niż Poszukiwacz. Jego nagrania trwają po 4-5 minut i w każdym mamy pokazane 3 śmieszne, zaskakujące, często dziwne filmiki, które podbijają Internet.  Jeśli uważacie, że widzieliście już wszystko, to możecie się zdziwić, bo Poszukiwacz był już kilka razy w różnych przedziwnych krańcach Internetu…;-)

Poniżej tylko przykładowy film, ale warto obejrzeć wszystkie:

2. Cezik

Cezika znałam już wcześniej, ale zwróciłam większą uwagę dopiero wtedy, gdy usłyszałam Jazzową wersję „Ona tańczy dla mnie” (>KLIK<). Dla mnie Cezik to jest geniusz, człowiek- orkiestra, człowiek – chór, człowiek śpiewający piosenki wstecz (>KLIK<). Śmieszą mnie jego przeróbki pod nazwą Klej nuty („Nie, nie boję się..” ciągle chodzi po głowie), ostatnio zachwyciły mnie kolędy, ale najbardziej lubię Szajkę Cezika. Poniżej Wzniosłe treści obcych pieśni. Dowód, że po angielsku wszystko brzmi lepiej 😉 Polecam!

3. Mówiąc inaczej

Naprawdę nie wiem czemu wpadłam na ten kanał tak późno! Obejrzałam jeden odcinek i się zakochałam. Nie dość, że kanał uczy nas poprawnej polszczyzny, to nie da się nie polubić Autorki programu, Pauliny. Inteligentny, cięty żart to bezsprzecznie wielki atut kanału. Każdy odcinek, to taka bardzo przyjemna lekcja języka polskiego. Tak bardzo mi się spodobało, że obejrzałam wszystkie odcinki wstecz. Gorąco polecam:

4. Po cudzemu

Była poprawna polszczyzna, to teraz czas na angielszczyznę. Arlena Witt prywatnie naucza angielskiego, a na YouTube ma swój kanał i też uczy. Z pozoru prostych rzeczy – głównie wymowy słówek. Uczyłam się angielskiego długie lata, na koncie mam nawet certyfikaty, a i mnie często potrafi zadziwić wymowa niektórych, niby prostych słów (Jak czytacie „Iron”?). Arlena też ma świetne poczucie humoru, i jest rzeczowa w tym co mówi. „Konkretnie i na temat” wsparte wycinakami z filmów i z piosenek, bo faktycznie najłatwiej nauczyć się angielskiego poprzez piosenki. Poniżej odpowiedź na pytanie o słowo „Iron” 😉

5. Uwaga! Naukowy bełkot

Na ten kanał trafiłam stosunkowo niedawno, ale bardzo mi się spodobał. Mamy tutaj do czynienia z dłuższymi filmami, w których prostym językiem wyjaśniane są skomplikowane naukowe zagadnienia i ciekawostki. Podziwiam autora za solidność i chęci dokopania się do setek badań i rzetelnych informacji. Ja wpadłam na filmik, który w prosty sposób odpowiada na argumenty przeciwko szczepionkom (wiem, wiem, temat gorrrący jak świeże bułeczki). Polecam usiąść wygodnie i obejrzeć, warto (chociażby ten jeden filmik o szczepionkach).

6. 20 m2 Łukasza

I ostatni z polecanych przeze mnie kanałów „20 m2”. Jak opowiadałam znajomym, że wpadłam na taki super kanał, to wszyscy mi odpowiadali, że już o gościu słyszeli, lub że go oglądają. Gdzie ja w tym czasie byłam? Autor programu jest człowiekiem niezwykle charyzmatycznym, pewnym siebie i niestrudzenie dążącym do celu. W życiu prywatnym prowadzi różne wykłady motywacyjne, część z nich możemy znaleźć z Internecie (historia o tym jak zrobił sobie selfie z Lady Gagą jest świetna!). Na kanale prowadzi wywiady ze sławnym ludźmi. Powiecie mi może, że to nic nowego – prawda, ale wywiady te przeprowadza w swojej kawalerce, która ma tylko 20 m2. Nie wiem czy sam autor, czy otoczenie sprawiają, że rozmówcy naprawdę się otwierają, nie słychać sztuczności w rozmowach. Łukasz też nie zadaje sztampowych pytań, są inne niż te „profesjonalnych dziennikarzy”, tym zdobywa serca. Polecam pooglądać, bo można łatwo odkryć które gwiazdy są wspaniałymi ludźmi prywatnie.

Wiem, że tez na pewno wpadliście na coś fajnego na YouTube. Koniecznie podajcie swoje linki w komentarzach. Z chęcią obejrzę.