Przyszedł czas na trzecie, i zarazem ostatnie w tej edycji, rozdanie książek w ramach akcji „Klasyka dla smyka”. Troszkę łezka się w oku kręci, że to koniec tej edycji, ale mam nadzieję, ze przed nami, w przyszłości – kolejna.

Tym, którzy pierwszy raz czytają o „Klasyce” wyjaśnię, że akcja ma na celu rozbudzenie w dzieciach z Domów Dziecka miłości do czytania i książek. Robimy to poprzez przekazanie placówkom wychowawczym nowych książek: z klasyki, ale również nowości wydawniczych, kolorowanek czy gier. Nie byłoby tej akcji, gdyby się zaangażowanie Dagmary, która prowadzi bloga Socjopatka.pl oraz Radka, autora bloga Osiński po ludzku.

Zasady gry

Do tej pory pisałam Wam, że możecie się w każdej chwili dołączyć do akcji, ale tym razem napiszę Wam na czym reguły POLEGAŁY, a nie polegają, ponieważ to – będę płakać – koniec (ale mam nadzieję, że to tylko tymczasowy stan).
  • Trzecie rozdanie Akcji rozpoczyna się 20 kwietnia (dzisiaj!) i jest to już ostatnie rozdanie.
  • W Akcji mógł wziąć udział każdy bloger i każdy Dom Dziecka, ale również fundacje, wydawnictwa, księgarnie, autorzy książek dla dzieci i ludzie dobrej woli (tacy jak Ty, Ty, Ty i Ty. I jeszcze Ty). Każdy mógł od siebie dorzucić cegiełkę.
  • Ale żeby nie było, że tak już nic nie można, to w komentarzach możecie zgłaszać Domy Dziecka, które waszym zdaniem powinny otrzymać pakiet książek w tym miesiącu. Macie tydzień od dzisiaj (czyli zgłaszamy do 27 kwietnia).

Po tygodniu Organizatorzy Akcji wybiorą Domy Dziecka, do których polecą pakiety książek.

Jakbyście mieli jakieś pytania, problemy, uwagi itp. itd, to organizatorzy akcji zachęcają do kontaktu mailowego pod adres socjopatka@socjopatka.pl lub rgabinek@gmail.com

Mój bardzo drobny wkład

Mój wkład w to ostatnie rozdanie nie był aż tak wielki, jaki był w zeszłym miesiącu, jednak tym razem udało mi się pozyskać kilka fantastycznych materiałów od Kapitana Nauki. Drogi Kapitanie, chciałabym Ci serdecznie podziękować za Twój wkład w naszą akcję, za strzelenie pięknej foty, a następnie ekspresowe przekazanie pakietu. Wielka, wirtualna piąteczka leci do Ciebie! Jeśli chcecie zobaczyć co konkretnie dzieciaki dostaną od Kapitana, to zapraszam do akapitu poniżej, gdzie prezentujemy wszystkie pakiety. Nasz jest z numerkiem 14.

Pakiety

Poniżej obejrzyjcie sobie wszystkie pakiety, które udało się zebrać w tej edycji, poczytajcie kto je pozyskał lub ufundował i koniecznie wpadnijcie na blogi tych ludzi. Oni są po prostu fantastyczni!

Pakiet nr 1: Książki są podarunkiem od Adrianny,autorki bloga Erato czyta i jej rodziny. Książka „Niepowszedni” pochodzi od autorki – Pani Justyny Drzewickiej, a część książek przekazała Ewelina Kania oraz Lucyna i Robert Stachyra.

Pakiet nr 2: Pakiet od Magdy, która prowadzi bloga Save the magic moments. Magda wraz z dziewczynami ze swojej grupy na Facebooku „Przeczytaj i podaj dalej” uzbierała ten pakiet książek.

Pakiet nr 3: Zestaw od Magdy, autorki bloga Tosi Mama.

Pakiet nr 4: Zestaw od Doroty, autorki bloga 100 stron na godzinę.

Pakiet nr 5: Zestaw od Amelki, która prowadzi fanpage Moja Półka oraz Dyrekcji Przedszkola „Tęczowa chatka” z Wrześni.

Pakiet nr 6: Zestaw od Kasi, autorki bloga Yellow Pear i anonimowego sponsora.

Pakiet nr 7: Zestaw od Madzi, autorki bloga Lekka przesada.

Pakiet nr 8: Zestaw od Magdy i jej rodziny, którzy prowadzą sklep www.indiaonline.pl. Część dochodów z ostatniego miesiąca, zdecydowali się przeznaczyć na książki dla dzieci w ramach naszej Akcji. Pakiet jest tak duży, że nie zmieścił się na jednej fotce i dlatego są dwie.

Pakiet nr 9: Zestaw od Kamili z bloga Psychomologia.pl.

Pakiet nr 10: Zestaw od mieszkańców parafii pw. św. Urszuli w Lichnowach i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Wszystko za sprawą i dzięki działaniom Kamili z bloga Psychomologia.

Pakiet nr 11: Zestaw od Moniki, autorki bloga Niemiecki z pasją.

Pakiet nr 12: Zestaw od Marty z bloga Zafascynowana życiem. Książki zostały podarowane przez uczniów szkoły podstawowej w Krzętowie.

Pakiet nr 13: Zestaw od Agaty, autorki bloga MaMól książkowy.

Pakiet nr 14: Zestaw od Kapitana Nauki. Wydawnictwo przekazało swoją paczkę za pośrednictwem… mnie! 🙂

Pakiet nr 15: Książki od Mariusza Grubińskiego i Wydawnictwa Sofijka.

Pakiet nr 16: Książki przekazała Poczta Książkowa za pośrednictwem Zuzanny, autorki bloga Szufladopółka.

Pakiet nr 17: Zestaw od wydawnictwa EneDueRabe, które pozyskała dla akcji Marta, autorka bloga Rudym spojrzeniem.

Teraz Wy

Czekam na propozycje domów dziecka i innych pokrewnych placówek, do których powinny trafić książki.

#KlasykaDlaSmyka