Ha! Stało się! Jestem ambasadorką! I to nie byle czego moi kochani – jestem ambasadorką akcji blogerskiej „Klasyka dla smyka”. Dzisiejszym wpisem chciałbym Wam przybliżyć tę akcję i zachęcić do udziału w niej. Osobiście uważam, że pomoc innym, nawet w niepozorny sposób jest naszym obowiązkiem.

Za swój osobisty sukces uważam fakt, że nie przegapiłam całkowicie tej akcji (dołączyłam „za pięć dwunasta” przed pierwszą „transzą”), a zawsze wszystkie takie wydarzenia do tej pory mnie omijały. Udało mi się trafić na wpis u Matki Puchatka i nie czekając wysłałam maila do organizatorów i dumnie wstąpiłam w szeregi ambasadorów. Tak piszę tonem lekko żartobliwym, ale akcja jest całkowicie poważna, a czego dokładnie dotyczy dowiecie się z kolejnych rozdziałów.

Za czym kolejka ta stoi?

Cała akcja „Klasyka dla smyka” ma na celu pobudzenie w dzieciach z Domów Dziecka chęci do czytania oraz wsparcie placówek nowymi książkami: z klasyki oraz nowości wydawniczych. To właśnie dlatego zdecydowałam się wziąć w niej udział.

 • Po pierwsze: książki, rozwój czytelnictwa.
 • Po drugie: dzieci, zaszczepienie miłości do czytania.
 • Po trzecie (najważniejsze): Domy Dziecka, które dzięki Bąbelkowej Mamie i jej wpisom stały się trochę bliższym dla mnie tematem.
 • Po czwarte: mam w sobie wielką chęć uczestnictwa w różnych wydarzeniach, dzięki którym można chociaż trochę komuś w czymś pomóc.

Kto za tym stoi

Nie byłoby całego zamieszania, gdyby nie para dwóch wspaniałych blogerów – organizatorów. Poznajcie proszę, wpadnijcie i zostańcie u Dagmary, która prowadzi bloga www.socjopatka.pl oraz Radka, autora bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com

Do organizatorów dołączyły całe rzesze fantastycznych blogerów, których to chciałam Wam wypisać, okazało się jednak, że jest ich tylu, że post miałby długość kilku kilometrów – wybaczcie więc, że ich nie wypiszę.

 

Dane szczegółowe (przeczytajcie, bo Was potrzeba!)

 • Pierwsza edycja Akcji rozpoczyna się 20 lutego (dzisiaj!) i trwać będzie 4 miesiące – do końca maja.
 • W Akcji może wziąć udział każdy bloger i każdy Dom Dziecka, ale również fundacje, wydawnictwa, księgarnie, autorzy książek dla dzieci i ludzie dobrej woli (tacy jak Ty, Ty, Ty i Ty. I jeszcze Ty) – czyli każdy może od siebie dorzucić cegiełkę.
 • W komentarzach możecie, i mocno do tego zachęcam, zgłaszać Domy Dziecka, które waszym zdaniem powinny otrzymać pakiet książek w tym miesiącu. Macie tydzień od dzisiaj (czyli zgłaszamy do 27 lutego).
 • Po tygodniu Organizatorzy Akcji wybiorą Dom Dziecka, który otrzyma pakiet książek.

To tylko skrót całego regulaminu, który możecie znaleźć na fanpage’u akcji.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to organizatorzy zachęcają do kontaktu mailowego:

 • socjopatka@socjopatka.pl
 • rgabinek@gmail.com

Pakiety książek w tym miesiącu

W tym miesiącu udało się zebrać aż 6 pakietów książek, które pojadą do dzieciaków.

Pakiet nr 1 od Karoliny Mos z doskonale mi znanego bloga Nasze Bąbelkowo

Pakiet nr 2 od Magdaleny Erbel, która na facebookowej grupie Przeczytaj i Podaj dalej zorganizowała zbiórkę. Madzia prowadzi bloga www.savethemagicmoments.pl

Pakiet nr 3 książki za pieniążki anonimowego sponsora, którego pozyskała Katarzyna Berska z bloga www.yellowpear.pl

Pakiet nr 4 pozycje od Asi Mai z bloga www.mynaswoim.pl, która wraz ze swoją mamą zakupiły książeczki/kolorowanki/zeszyty do ćwiczeń dla mniejszych dzieci.

Pakiet nr 5 to zbiór książek od: Magdaleny Jurczyk, Mariusza Grubińskiego, Agnieszki Banasik z Bocian drogę zgubił, Kamili A. Paszelke z Psychomologii, Zafascynowanej życiem, Anny Chomiak z Nieidealnaanna oraz Radosława Gabinka z Osiński po ludzku.

 

Pakiet nr 6 Książki od wydawnictwa Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, które pozyskała Małgorzata Śmiechowicz z bloga www.matczynefanaberie.pl

Razem z tymi fantastycznymi książkami do dzieci trafią listy napisane na specjalnej papeterii. Spójrzcie też tylko jaka jest piękna! Zaprojektowana przez Yummy Mummy Ideas.

 

Teraz Wy!

A teraz kochani – zadania dla Was:

 1. W komentarzu koniecznie wpiszcie propozycję Domu Dziecka, do którego mają trafić pakiety.
 2. Jeśli spodobała Wam się akcja, to możecie do niej w każdej chwili dołączyć, wystarczy poczytać grupę facebookową #KlasykaDlaSmyka
 3. Jeśli mieszkasz w mojej okolicy (Błonie pod Warszawą), lub po prostu chcesz się dołączyć do mojej zbiórki książek (którą wcielam w życie już od dziś, żeby w przyszłym miesiącu przygotować paczkę), to skontaktuj się ze mną (kontakt@wyrodna.com). Możesz dołączyć się na kilka różnych sposobów:
  • przesłać lub przekazać mi książki
  • zrzucić się na większe zamówienie książkowe
  • jeśli znasz jakieś wydawnictwo, które chciałoby wziąć udział w akcji  – wkręć je w akcję i poinformuj mnie lub organizatorów
 4. Jeśli jesteś blogerem, to możesz zostać ambasadorem akcji.
 5. Jeśli nie chcesz angażować się materialnie, to wystarczy, że nagłośnisz akcję.

Kochani! Działajmy!

#KlasykaDlaSmyka