Pamiętacie jeszcze akcję Klasyka dla smyka? Niniejszym dzisiaj mamy kolejne, marcowe rozdanie. 
Tym, którzy pierwszy raz o całym zamieszaniu czytają napiszę, że akcja „Klasyka dla smyka” ma na celu pobudzenie w dzieciach z Domów Dziecka chęci do czytania oraz wsparcie placówek nowymi książkami: z klasyki oraz nowości wydawniczych. Nie byłoby tej akcji, gdyby się zaangażowanie Dagmary, która prowadzi bloga www.socjopatka.pl oraz Radka, autora bloga www.osinskipoludzku.blogspot.com
Jeśli potrzebujecie większej ilości szczegółów, to zapraszam, do przeczytania mojego pierwszego posta na temat akcji Klasyka dla smyka.

Skrót regulaminu:

  • Drugie rozdanie z pierwszej edycji akcji przypada na 20 marca (czyli na dzisiaj!)
  • W Akcji może wziąć udział każdy bloger i każdy Dom Dziecka, ale również fundacje, wydawnictwa, księgarnie, autorzy książek dla dzieci i ludzie dobrej woli (tacy jak Ty, Ty, Ty i Ty. I jeszcze Ty) – czyli każdy może od siebie dorzucić cegiełkę.
  • W komentarzach możecie, i mocno do tego zachęcam, zgłaszać Domy Dziecka, które waszym zdaniem powinny otrzymać pakiet książek w tym miesiącu. Macie tydzień od dzisiaj (czyli zgłaszamy do 27 marca).

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to organizatorzy zachęcają do kontaktu mailowego:

  • socjopatka@socjopatka.pl
  • rgabinek@gmail.com

Po tygodniu Organizatorzy Akcji wybiorą Dom Dziecka, który otrzyma pakiet książek.

Pakiety

W marcu postanowiłam zaangażować się mocniej w akcję organizując zbiórkę książek lub pieniążków na książki. Udało mi się uzbierać około 440 zł, co pozwoliło mi zamówić 21 książek oraz 4 kolorowanki.

W tym miejscu chciałabym bardzo, bardzo, bardzo podziękować moim przyjaciołom, moim znajomym, oraz znajomym znajomych za chęć udziału w akcji. Nie spodziewałam się tak dużego odzewu 🙂

Poniżej wszystkie pakiety, które udało się zebrać w tej edycji. Jeśli nie wiecie który to mój, to podpowiadam, że ma numerek 1 🙂

Pakiet nr 1. Przyjaciele, znajomi i znajomi znajomych Wyrodnej Matki 🙂

        

Pakiet nr 2. Książki podarowane przez księgarnię www.nieprzeczytane.pl, którą pozyskała dla nas Klaudia z bloga http://zksiazkadolozka.blogspot.com/ Oprócz książek, księgarnia podarowała także zakładki.

Pakiet nr 3. Książki od księgarni Selkar, które pozyskały dla nas Kamila i Iga z bloga https://znaciskiemnaszczescie.blogspot.com/ Dziewczyny do paczki dorzucają także pozycje od siebie: dwie książki Makuszyńskiego, Świat roślin, 1000 powodów, aby bawić się w amora oraz Przygody Tomka Sawyera.

Pakiet nr 4 od Gabrysi z bloga www.gabrieladeda.pl.

Pakiet nr 5. Darowany przez Małgosię z bloga www.matczynefanaberie.pl

Pakiet nr 6. Od wydawnictwa Zakamarki, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga www.matczynefanaberie.pl.

Pakiet nr 7. Od Grupy Wydawniczej Foksal, którą pozyskała dla nas również Małgosia z bloga www.matczynefanaberie.pl

Pakiet nr 8. Ofiarowany przed wydawnictwo Muza, również dzięki Małgosi z bloga www.matczynefanaberie.pl Małgosia jednym słowem jest mistrzynią!

Pakiet nr 9. Od Marty z bloga www.zafascynowanazyciem.pl, która przekazuje książki darowane przez uczniów jednej ze szkół podstawowych.

Pakiet nr 10. Od Małgosi i od Jasia z bloga www.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 11. Od Wydawnictwa Adamada, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga www.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 12. Darowany od wydawnictwa Bis, które również pozyskała dla nas Małgosia z bloga www.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 13. Książeczki darowane przez wydawnictwo Skrzat, które pozyskała dla akcji Małgosia z bloga www.jaskoweklimaty.pl

Pakiet nr 14. Zestaw książek darowany przez pojedynczych darczynców: Mariusz Grubiński,Psychomologia, Magdalena Jukiewicz-Konieczko,Paweł Maj, Renata Klamerus-autor Magazyn Literacki KSIĄŻKI, Dreams wydawnictwo, Publicat S.A. Grupa Wydawnicza, Księgarnia TaniaKsiazka.pl Wydawnictwo Videograf

Ta paczka pójdzie do 2 domów dziecka.

Pakiet nr 15 od Moniki z blogawww.niemieckizpasja.blogspot.com 

Pakiet nr 16 przygotowany przez Księgarnię Kangurek oraz Martynę i Magdę z blogasasanki.wordpress.com

Pakiet nr 17 Książki od wydawnictwa Bajkopis, które pozyskała dla nas Małgosia z bloga www.jaskoweklimaty.pl.

Teraz Wy!

A teraz kochani tradycyjnie – zadania dla Was:

  1. W komentarzu koniecznie wpiszcie propozycję Domu Dziecka, do którego mają trafić pakiety.
  2. Jeśli spodobała Wam się akcja, to możecie do niej w każdej chwili dołączyć, wystarczy napisać do któregoś z organizatorów (maile podawałam powyżej).

#KlasykaDlaSmyka