Poprzedni post z inspiracjami prezentowymi bardzo Wam się spodobał, ale wielu z Was pisało, że szuka prezentu dla dziecka młodszego niż moje. Pomyślałam sobie – super, przecież rok temu też miałam głowę pełną pomysłów na prezenty dla Malucha. A potem zasiadłam do przeszukiwania internetu i okazało się, że mam pustkę w głowie…niewiele przychodziło mi na myśl. Musiałam nieźle się nagłowić nad tym, żeby wyszukać jakieś wartościowe prezenty dla najmłodszych dzieci. Na szczęście udało mi się to, a czy cokolwiek z mojej listy trafia w Wasze potrzeby, to już ocenicie sami.

00_prezenty0-1

Po raz kolejny zaznaczam, że post nie powstał we współpracy z żadnych ze sklepów, do których będę Was odsyłać. Zdjęcia również nie są mojego autorstwa – pochodzą z wyżej wspomnianych sklepów internetowych. Każdy z tytułów jest jednocześnie linkiem odsyłającym do sklepu, w którym daną zabawkę znalazłam.

Gryzaki

Pierwsza grupa to gryzaki. Plastikowych za grosze znajdziecie na rynku setki, ale ja chciałam Wam pokazać kilka trochę innych gryzaków, tych drewnianych oraz z naturalnego kauczuku. Myślę, że są warte uwagi, chociaż ich ceny czasami powalają.

1. Drewniana grzechotka/gryzak sowa

01_gryzak_drewniany_haba

Tylko w sklepie Zielonezabawki trafiłam na te śliczne drewniane gryzako-grzechotki. Nie tylko taki wzór jest dostępny, więc możecie poszukać czegoś bardziej odpowiedniego dla dziewczynek czy z biedronką zamiast sówki.

Cena: 28,50 zł

2. Gryzak z drewna klonowego Mamari od Lullalove

06_drew_gryzak

Gryzak, który straaasznie chciałam kupić Maluchowi gdy ząbkował, ale nie było jakoś okazji (poza tym ząbkowanie nie była dla nas koszmarem, przebiegło raczej lekko). W tej serii znajdziemy jeszcze trzy inne wzory: Wieloryba, Ośmiorniczkę i Żółwika. Gryzaki zrobione są z drewna klonowego odpowiednio zabezpieczonego. Dodatkowym atutem jest fakt, że Lullalove jest firmą polską.

Cena: 39,00 zł

3. Śliniak z drewnianym gryzakiem Super PRO baby eco od Lullalove

07_sliniak_drew_gryzak

Kolejny fajny, drewniany gryzak od Lullalove. Tym razem przytwierdzony do śliniaka. Bardzo fajny pomysł, bo przy ząbkowaniu dzieci wylewają morze śliny, a śliniak ją wyłapie i uchroni ubranka przed zamoczeniem.

Cena: 49,00 zł

4. Gryzak Woody Bunny od La Millou

10_woody_bunny

Jeszcze jedno drewienko – tym razem od La Millou. Ciekawe połączenie drewnianego kółeczka z króliczymi uszami wykonanymi z tkaniny minky. Chociaż dla mnie cena lekko zawyżona.

Cena: 49,00 zł

5. Gryzak z naturalnego kauczuku Hevea

16_gryzak-z-naturalnego-kauczuku

Hevea to firma, która produkuje kultowe już Żyrafki Sophie. Zwróciłam uwagę na ten gryzak, ponieważ wykonany jest z naturalnego kauczuku i nie ma krzykliwych kolorów. To ciekawa propozycja, ale przyznać Wam muszę, że cena zbiła mnie z nóg (Żyrafka też jest droga i dlatego nie kupiłam jej).

Cena: 73,15 zł

Maty edukacyjne

Maty edukacyjne fajne są dla dzieci, które już zaczęły przekręcać się z pleców na brzuszek. Trzeba tylko sprawdzić czy Waszemu dziecku odpowiadają, bo nie każde lubi, dla niektórych dzieci taka mata to zbyt dużo bodźców.

6. Mata Staw pełen zwierzątek Manhattan toy

02_mata

Moją uwagę zwróciły stonowane kolory, brak pałąka, a mimo wszystko spora ilość atrakcji. Mata jest bardzo ładna i estetyczna. Ciężko jest znaleźć matę, która nie byłaby kiczowata, a tutaj twórcom to się udało.

Cena: 205,50 zł

7. Mata edukacyjna Skip Hop

03_mata

Mata dość uniwersalna, bo może jej używać zarówno maluszek, raczkujące dziecko, jak i starszak, jako matę do zabawy. Dostępne są też inne wersje kolorystyczne.

Cena: 310,00 zł

8. Mata edukacyjna alfabet Skip Hop

15_mata_skip_hop

Swego czasu bardzo mi się podobała, ale odstraszyła ceną. Kolejna mata, której udało się NIE być kiczowatą. Ta ma pałączki i zestaw przywieszek.

Cena: 359,00 zł

Zabawki

Najmłodsze dzieci tak naprawdę nie potrzebują wcale zabawek. Bardziej potrzebują mamy i jej przytuasów, ale jeśli już koniecznie MUSZĄ być to zabawki to wybierzcie podobne do tych na liście (błagam! nie kupujcie grających!).

9. Piłeczka Jeż od Skip Hop

04_pileczka

Wybrałam jeża do zestawienia ze względu na te otwory, dzięki którym niewprawnym małym łapkom jest łatwiej chwycić zabawkę. Poza tym Skip Hop-y można kupować w ciemno, bo to bardzo fajne i porządne zabawki.

Cena: 45,00 zł

10. Mr B od Lullalove – zabawka kontrastowa termofor

05_mrb

Sporo osób już go zna, ale sporo o nim nie słyszało, a myślę, że warto się mu przyjrzeć. Oto Mr B. Kontrastowy pluszak, który jest jednocześnie termoforem i metkowcem. Podobno dobry na kolki. To propozycja od firmy Lullalove – więc obcobrzmiący Mr B, to polski Pan B 🙂

Cena: 79,00 zł

11. Oball (w każdej postaci)

11_oball

Jedna z zabawek, które dziecko zacznie używać najwcześniej. Dlaczego? Bo jest łatwa do chwytania nawet niewprawnymi rączkami, bo jest miękka, nie ma kantów, jest bezpieczna i ładna. To była pierwsza zabawka z której naprawdę korzystał Maluch. Oball dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, są też takie z grzechotka, są mniejsze lub większe. Recenzję zabawek Oball zamieszczałam wieki temu.)

Cena (1 szt. z powyższego zdjęcia): 26,49 zł

12. Kontrastowa książeczka do łóżeczka Mom’s Care

13_ksiazeczka_do_lozeczka

Zabawki kontrastowe to też fajny wybór dla najmłodszych dzieci. Taka książeczka nie dość, że jest kontrastowa, to ma też metki i lustereczko. Fajna, żeby zamontować na szczebelkach łóżeczka.

Cena: 31,99 zł

13. Zawieszka do wózka lub łóżeczka – Motyl Freddie Lamaze

14_zawieszka_lamaze

Dla tych co jeszcze nie wiedzą: uwielbiam zabawki Lamaze. Są kolorowe, wykonane z różnych materiałów, piszczą, grzechoczą, uczą. Moją propozycją na święta jest zawieszka do wózka lub łóżeczka Motyl Freddie. Ale równie dobrze mogłaby to być każda inna zabawka tej firmy. (Np. Wieloryb chusteczkowy lub Ośmiornica ośmionutka).

Cena: 55,00 zł

14. Metkowiec

25_metkowiec

Swego czasu metkowce bardzo mnie fascynowały i miałam kilka podejść do kupna takiej zabawki. W końcu kupiłam kiedyś metkowego słonika, a sama uszyłam taką szmatkę sensoryczną. Na rynku dostępne są różne wzory, kolory wielkości – czego dusza zapragnie.

Cena: 29,00 zł

Karuzele i mobile

15. Karuzela nad łóżeczko Muzpony

08_karuzela

Dla malucha, które jeszcze nie siada, a dużo leży fajnym pomysłem jest karuzelka nad łóżeczko. One zazwyczaj mają mechanizm, dzięki któremu się kręcą oraz jakąś melodyjkę. Są też takie z projektorem i innymi cudami.

Cena: 199,00 zł

16. Mobil nad łóżeczko z Indianką

12_mobil

Mobil, to taka karuzelka, która nie ma w sobie elektroniki. Więc sobie wisi i jest trochę ozdobą, a trochę karuzelą. Ten ze zdjęcia jest genialny, w dodatku hand-made (stąd cena).

Cena: 290,00 zł

Kokony, kocyki, poduszki:

17. Kokon niemowlęcy od Tiny Star

09_kokon_niemowl

Dla dzieci, które zaczynają przekręcać się z plecków na brzuszek, ale i dla młodszych i dla starszych znajdzie się dla niego zastosowanie.

Cena: 159,00 zł

18. Kocyk niemowlaka La Millou

17_kocyk_la_millou

Kultowych, kolorowych kocyków chyba nie muszę przedstawiać. Minky plus bawełna z ciekawym wzorem.

Cena: 149,00 zł

19. Poduszka chmurka IKEA

23_poduszka_chmurka

Tańsza, ale urocza propozycja od IKEA. To bardziej element wystroju niż poduszka pod głowę (Maluchy, muszą spać na płaskim!), ale jaka jest śliczna!

Cena: 24,99 zł

20. Poduszka chmurka Tiny Star

24_poduszka_chmurka_tinystar

Coś podobnego, coś o tym samym zastosowaniu. Można ją skomplerować z kocykiem czy kokonem.

Cena: 56,00 zł

Książeczki kontrastowe

Dla dzieci zawsze najlepsze są książki. A można dostać taki odpowiednie już od pierwszych dni życia.

21. Pakiet książeczek kontrastowych

19_ksiazeczki_kontrast

Mamy dwie spośród tych czterech – nadal bardzo interesują Malucha.

Cena: 23,99 zł

22. Buźki. Książeczki kontrastowe

20_ksiazeczki_kontrast

Te są wydane na solidnym, grubym kartonie i łączone są porządnie kawałkiem materiału. Nie mają ostrych rogów, więc są bezpieczne.

Cena: 11,24 zł

23. Czu Czu karty kontrastowe na sznureczku

21_karty_kontrast

Alternatywa dla książeczek:karty na sznureczku.

Cena: 18,49 zł

24. Harmonijka Oczami Maluszka

22_oczami_maluszka

Harmonijkę znamy, posiadamy, już nie używamy, ale od samego początku była świetna.

Cena: 20,99 zł


To by było na tyle. Więcej mi do głowy nie przyszło. Co byście dopisali do mojej listy?