Nie da się ukryć, że święta zbliżają się wielkimi krokami. Widać to w centrach handlowych, na ulicach i na blogach 🙂 Liczba wpisów z pomysłami na prezenty rośnie jak grzyby po deszczu. W zeszłym roku odpuściłam sobie tą tematykę, ale w tym zdecydowałam się pokazać Wam co mnie wpadło w oko poszukując prezentu dla Malucha. Jest tyle świetnych zabawek ostatnio, że ciężko się zdecydować, ale wybrałam 14 różnych zabawek, które mogłyby być odpowiednim prezentem dla 1,5 – 2 latka.

00_tytulowa

Przy okazji zaznaczam, że post nie powstał we współpracy z żadnych ze sklepów, do których będę Was odsyłać. Zdjęcia również nie są mojego autorstwa – pochodzą z wyżej wspomnianych sklepów internetowych. Każdy z tytułów jest jednocześnie linkiem odsyłającym do sklepu, w którym daną zabawkę znalazłam.

1. Drewniana kostka edukacyjna

01_kostka_edukacyjna01_kostka_edukacyjna2

Mój osobisty, tegoroczny numer jeden. Wiem, że ten właśnie prezent Maluch otrzyma od nas na gwiazdkę. To co najbardziej mi się w niej podoba, to fakt, ze jest wykonana z drewna. Dodatkowym plusem jest to, że na każdej ścianie znajduje się inna atrakcja, a sama kostka jest duża i porządna.

Cena w sklepie internetowym: 209,50 zł, ale na rynku znajdziecie wiele tańszych lub mniejszych kostek.

2. Drewniany sorter do ciągnięcia firmy Janod

02_drewnaniy_sorter

Kolejna drewniana zabawka w zestawieniu. Chciałam go sprezentować Maluchowi na Mikołajki, ale ostatecznie wybrała trochę inny sorter. Niemniej jednak nadal bardzo mi się podoba. Zabawka ta łączy w sobie kilka funkcji. Nie dość, że uczy dopasowywania kształtów, to jeszcze można ją ciągnąć na sznurku, a także dzięki niej poznawać zwierzęta. Zwróćcie uwagę na zabawki firmy Janod, bo są fantastyczne i porządne.

Cena w sklepie internetowym: 159,00 zł

3. Przebijanka IKEA

03_przebijanka

Rzecz, która bardzo mi się podoba i ma świetną cenę. Chyba każda mama zna ta przebijankę z IKEI. Wiem, że na pewno kiedyś Maluchowi ją zakupię może nawet przy kolejnej wizycie w tym sklepie.

Cena w IKEA: 24,99 zł

4. Przewlekanka / kolejka z IKEA

04_przewlekanka_kolejka

Kolejna genialna i nie za droga zabawka z IKEI, którą będziemy mieć. Spodobało się Maluchowi w poczekalni u lekarza przed szczepieniem. Super zabawka ćwicząca małą motorykę.  I też drewniana i kolorowa!

Cena w IKEA: 39,99 zł

5. Piłeczki LUDI / suchy basen z piłeczkami

05_kuleczki

Najprostsza i zarazem genialna w swej prostocie zabawka. Dużo plastikowych piłeczek. Teraz, żeby się nimi pobawić nie trzeba jechać do sali zabaw, bo można ją sobie zorganizować we własnym zakresie. Do zestawu piłeczek można dokupić suchy basen lub wykorzystać basen dmuchany napełniając go piłeczkami. My z Maluchem jesteśmy w posiadaniu tylko zestawu piłeczek i uważam, że są one świetną zabawką. Dlatego polecam.

Cena w sklepie internetowym: 55,49 zł

6. Zabawki do kąpieli Boon

06_przyssawki_do_kapieli

Ładne, dizajnerskie, modne i świetne do zabawy. Zestaw przyssawek do kąpieli Boon. Fajna opcja dla miłośników siedzenia w wannie, takich jak nasz Maluch. Przyssawki można przyssać do ścianek wanny, do siebie nawzajem i do innych płaskich powierzchni.

Cena w sklepie internetowym: 45,00 zł

7. Drewniany wózek z klockami IKEA

07_wozek_z_klockami

Kolejna perełeczka z IKEA: drewniany wózek do ciągnięcia z drewnianymi klockami. IKEA jest pełna kreatywnych i porządnych zabawek w dobrych cenach. Również na „czekliście” do kupienia dla Malucha.

Cena w IKEA: 49,99 zł.

8. Pudełka do układania Djeco

08_pudelka_do_ukladania

Widziałam już kilka opcji takich pudełek różnych firm. Są takie drewniane i takie z grubego kartonu. Ogólna zasada, to taka, że jest ich kilka od największego do najmniejszego i można je ułożyć w piramidę, jak na zdjęciu obok, albo chować jedno w drugie. Dodatkowo na każdej ze ścianek widzimy kolorowe rysunku. Bardzo fajna sprawa dla maluchów.

Cena w sklepie internetowym: 79,00 zł

9. Rainbow sound blocks

09_rainbow_sound_blocks

Klocki, na które choruję już od zeszłego roku. Rainbow sound blocks łączą w sobie kilka fajnych rzeczy. Po pierwsze i oczywiste – są to klocki, w dodatku…tak, drewniane. Mają też różne kształty. Po drugie mają ciekawe kolorowe szybki przez które można oglądać świat w rożnych kolorach, a także sprawdzić, że na przykład żółty z niebieskim dadzą nam zielony. A po trzecie w każdym z klocków znajduje się jakiś element, pojedynczy koralik, kilka małych. Każdy z nich wydaje innych dźwięk. Już widzę jak Maluch to obczaja… będą nasze!

Cena w sklepie internetowym: 124, 00 zł (dla mnie wysoka, ale po roku nadal mi się podobają…coś w nich musi być).

10. Kostka sorter Oombee Cube

10_kostka_sorter

Wpadła mi w oko w trakcie przeglądania sklepów z zabawkami. Trochę inny niż typowe sortery, bo małe elementy nie zginą, są do kostki przyczepione na sznureczkach. Coś nowego, coś innego, coś, myślę, wartego uwagi.

Cena w sklepie internetowym: 74,00 zł.

11. Klocki Kamieniczka CuBiKa

11_kamieniczka

Trochę inne klocki, ale znów drewniane. Każdy z nich ma inny kształt i kolor i układają się kształt kamieniczki z dachem. Dostępne są różne wersje kolorystyczne. Faja alternatywa i urozmaicenie dla zwykłych klocków.

Cena w sklepie internetowym: 49,00 zł

12. Klocki Tobbles Neo

12_klocki_tobbles

Klocki, które w oko wpadły mi również w zeszłym roku i nadal mi się podobają. Kolorowe, oryginalne w kształcie (dostępne są Tobbles z prostymi krawędziami i Tobbles Neo z falistymi – na obrazku), dają nam wiele możliwości użycia. Można je układać, przewracać, kręcić, kołysać, układać w piramidę.

Cena w sklepie internetowym: 139,00 zł

13. Kaczki kąpielowe Skip Hop

13_kaczki_miseczki

Nie zwróciłabym na nie uwagi, ale przeglądając internet przyszło mi do głowy, że to mogłoby być rozwiązanie problemu płukania głowy w wannie. O ile młode uwielbia się kąpać, o tyle nienawidzi, gdy polewam mu głowę. Może takie fajne kaczuszki kąpielowe przekonają go bardziej do tej czynności. A poza ta funkcją są świetną zabawką kąpielową, można nalewać, przelewać, wylewać, co podpowie wyobraźnia. Kaczki sprzedawane są stadami po 3 szt w różnych wariantach kolorystycznych.

Cena w sklepie internetowym: 49,00 zł

14. Bilibo – zabawka progresywna

14_billibo

Dzięki temu, że zauważyłam kaczki z punktu 13, to moją uwagę zwróciła kolejna zabawka: Bilibo. Dla mnie wygląda jak skorupa żółwia (szczególnie wariant zielony). Jest na tyle duża, że dziecko może w niej usiąść, może się w niej kręcić, coś pod nią schować, połączyć dwie w jedno, usiąść na jej wierzchu. Możliwości wykorzystania jest wiele, a dobrze obrazuje je filmik, który obejrzycie klikając w link.

Oprócz różnokolorowych dużych Billibo dostępny jest też zestaw kilku mniejszych, a nawet gra podobna do pchełek.

Cena w sklepie internetowym: 100,00 zł.

Mam nadzieję, że udało i Wam znaleźć coś, co moglibyście podarować Waszym Maluchom na święta. Muszę przyznać, że tworząc to zestawienie stwierdziłam, że w te święta zbankrutuję, tylko fantastycznych zabawek można dzisiaj znaleźć w sklepach.