Pora na drugą Nieprofesjonalną recenzję produktów firmy MAM Baby. Całkiem niedawno recenzowałam pojemniczek na przekąski MAM Snack Box. Tym razem przedstawię Wam wszystko, czego dziecko potrzebuje, żeby zjeść posiłek: miseczkę, talerzyk, łyżkę, widelec i nóż, czyli MAM Babys' Bowl and Plate i MAM Baby’s Cutlery. Jeśli jesteście ciekawi co o nich myślę, to zapraszam do kolejnych akapitów.

1. Pierwsze wrażenie

Bardzo pozytywne! Zarówno sztućce jak i miseczka z talerzykiem ciekawie ładnie dobrane kolory (wybrałam opcję zieloną) i wyglądają ładniej niż na stronie internetowej. Przyjechały w estetycznych opakowaniach, a do tego są porządnie wykonane – jestem na tak.

2. Cena

Ceny na stronie internetowej prezentują się następująco:

MAM Bowl and Plate, Miseczka i talerz:  44,05 zł

MAM Baby’s Cutlery: 31,59 zł

O ile cena sztućców jest dla mnie akceptowalna, o tyle miseczka z talerzykiem są dla mnie ciut drogie. Tak, wiem, że takie właśnie są ceny zastawy dziecięcej (np. za zestaw Skip Hop zapłaciłam około 50 zł), ale skąpstwo jest we mnie silnie zakorzenione :/

3. Jakość wykonania

Podobnie jak w przypadku snackboxa nie mam nic do zarzucenia produktom MAM. Porządny plastik, tak samo porządne gumowane części. Kolory, wytłoczone logo, brak zadziorów – za to wszystko daję dużego plusa.

4. Dla kogo

Zarówno dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z rozszerzaniem diety, ale dla tych odrobinę starszych (patrz -> Maluch) również. Naczynia i sztućce MAM nadają się idealnie do rozszerzania diety metodą BLW.

 

5. Opis

MAM Bowl and Plate

Zaczynamy od naczyń. Zestaw Bowl and Plate składa się z zielonej miseczki i białego talerzyka. Można je ze sobą połączyć – talerzyk staje się wtedy „stabilizacją” dla miseczki, można też korzystać z tych dwóch rzeczy osobno.

Talerzyk jest biały i wykonany z plastiku, jednak jest podgumowany, co zapobiega łatwemu zsuwaniu się ze stołu. Oczywiście na spodzie ma wytłoczone logo MAM oraz informacje dotyczące używania w mikrofalówce czy zamrażalniku.

Co mi się podoba w miseczce, to zdecydowanie jej kolory! Jest fajna, bo nie za duża, zmieści porcję akurat na Maluchowy żołądeczek. Na spodzie też ma wytłoczone logo i informacje, ale wybaczcie – nie zrobiłam zdjęcia, bo miseczka zajęta była ulubioną przekąską Malucha – pomidorem 🙂

MAM Baby’s Cutlery

Sztućce firmy MAM spełniają wszystkie moje oczekiwania co do sztućców dziecięcych. Jest więc łyżeczka odpowiedniej wielkości, głębokości i kształtu, jest widelczyk z zaostrzonymi, ale bezpiecznymi zębami, jest w końcu śmieszny nożyk, który nadaje się do krojenia…np. gotowanego ziemniaka.

To co mi się podoba w tych sztućcach to bardzo wygodnie wyprofilowane trzonki – odpowiednie dla małych rączek. Zwróćcie uwagę na sposób wyprofilowania noża. Na początku zaskakuje, że jest inny niż łyżki i widelca, ale po próbie użycia staje się jasne, że tylko z takim wyprofilowaniem będzie wygodnie go używać.

Ciemnozielone części sztućców to części wykonane z gumy, dzięki czemu chwytanie ich oraz jedzenie staje się pewniejsze. Wiem, po raz kolejny zwracam uwagę na szczegóły, ale tu też podoba mi się wytłoczone logo MAM.

Jeśli pamiętacie mój wpis dotyczący niezbędnika BLW, to wiecie, że zwracam dużą uwagę na to czy łyżeczki są wygodne do użycia przez dziecko. Otóż sztućce MAM Baby;s Cutlery właśnie takie są i z czystym sercem mogę polecić je mamom planującym zakup rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia przygody z BLW.

Poniżej szczegółowe zdjęcia każdego elementu zestawu.

6. Podsumowanie

Zastawę oraz sztućce firmy MAM mogę polecić mamom, które szukają dla swoich dzieci pierwszych w życiu „przyrządów” do jedzenia. Piękne wykonanie, ergonomiczne kształty, odpowiednie wielkości sprawią, że nie będą to kolejne gadżety kurzące się w kuchni, ale staną się dla Was przedmiotami codziennego użytku. Co prawda nie widziałam na żywo innych wersji kolorystycznych, ale te zielone bardzo mi się spodobały i tą kolorystykę polecam również Wam.

Na koniec kilka kadrów z produktami MAM w akcji.

Jeśli jesteście zainteresowane kupnem powyższych produktów to odsyłam Was do sklepu internetowego firmy MAM Baby.

Talerzyk i Miseczkę MAM Baby’s Bowl and Plate znajdziecie tutaj.

A sztućce MAM Baby’s Cutlery tutaj.

A jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami i promocjami na produkty firmy MAM Baby to zapraszam na Facebookowy fanpage.