Gdy wybierałam do testowania produkty firmy MAM Baby to wybrałam go bardziej jako ciekawostkę niż jako coś co mogłoby nam się na serio przydać. Solidne Maluchowe testy wykazały jednak, że jest to jeden z najfajniejszych produktów, które dostaliśmy od MAM. Dlatego właśnie w pierwszej kolejności przychodzimy do Was z recenzją pudełeczka na przekąski MAM Snack Box. Oto ono:

1. Pierwsze wrażenie

Niepozorne, prawda? Przy Maluchu niepozorne często pozytywnie zaskakuje. Po wyjęciu z opakowań to właśnie Snack Box cieszył się największym zainteresowaniem małych rączek. Pudełeczko na zdjęciu ze strony internetowej wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości. Najpierw pomyślałam sobie, że szkoda, że nie jest większe, ale potem przekonałam się, że taki rozmiar jest odpowiedni dla tak małych dzieci jak mój syn.

2. Cena

Na stronie producenta mamy promocję na Snack Box, bo kosztuje on 16,99 zł. Wydaje mi się to odpowiednią ceną za ten produkt. Natomiast „stara” cena w kwocie 34, 19 zł jest dla mnie nieakceptowalna i za tyle na pewno nie kupiłabym pudełeczka na przekąski.

 

3. Jakość wykonania

Nie mam nic do zarzucenia. Solidnie wykonany produkt. Zielony plastik jest odpowiednio elastyczny. Nie ma żadnych zadziorów czy nierówno wylanego plastiku. Wytłoczone w pokryweczce i na spodzie miseczki logo też jest fajnym szczegółem.

 

4. Dla kogo

Zdecydowanie trafione w wiek mojego dziecka! Roczniak (z małym hakiem) radzi sobie z trzymaniem, potrząsaniem i wyjmowaniem z niego przekąsek. Jednocześnie nie jest jeszcze wystarczająco silny (i sprytny), żeby samemu otworzyć pokrywkę. Trafione w punkt, chociaż jestem przekonana, że już młodsze maluchy będą wiedziały jak z niego korzystać. Producent podaje wiek od 6 miesięcy wzwyż.

 

5. Opis

MAM Snack Box składa się z dwóch części: miseczki z przezroczystego plastiku oraz zielonej pokrywki/podstawki/uszka (pełni równocześnie te trzy role). Dostępny jest w trzech kolorach: niebieskim, różowym i zielonym. My wybraliśmy zielony.

Bardzo fajną funkcjonalnością jest przepięcie pokrywki na spód miseczki i stworzenie podstawki z uszkiem.

Samo uszko natomiast jest rzeczą bardzo praktyczną, bo instynktownie małe rączki chwytają właśnie za nie.

Elementy przezroczysty i zielony można od siebie odłączyć. Dzięki temu możemy w łatwiejszy sposób napełnić pojemniczek przekąskami dla dziecka.

Zielony pierścień założony na miseczkę bardzo skutecznie broni przekąski przed wysypaniem. Wiem, bo Młode postanowiło to przetestować potrząsając nim jak grzechotką. W środku był chlebek i tam pozostał.

MAM Snack Box w całości wykonany jest z materiału wolnego od BPA. Można też go myć w zmywarce i używać w zamrażalniku (jeśli prawidłowo odczytałam to pismo obrazkowe). Nie można w nim nic podgrzewać na ogniu, ale to wydaje mi się dość logiczne.

Poniżej przedstawiam Wam Malucha w akcji ze swoim Snack Boxem. Nie pytajcie czemu siedzi na podłodze w kuchni, zazwyczaj nie podaję mu w   ten sposób posiłków 🙂

 

6. Podsumowanie

Bardzo spodobało nam się pudełeczko MAM Snack Box. Dla Malucha pełni ono podwójną funkcję, bo otwarte jest źródłem przekąsek, a zamknięte doskonałą zabawką. Dla mnie to sama wygoda: mogę zabrać ulubione żarełko Malucha w nie za dużym opakowaniu. Zmieści się nawet do damskiej torebki, a to, przyznacie drogie czytelniczki, duży plus.

Jeśli jesteście zainteresowane kupnem pojemniczka to odsyłam Was do sklepu internetowego firmy MAM Baby. MAM Snack Box znajdziecie tutaj. A jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami i promocjami na produkty firmy MAM Baby to odsyłam Was do fanpage’a na Facebooku. A Wam jak się spodobał Snack Box? Używacie podobnych rzeczy dla swoich dzieciaków? Piszcie!